10.6.2017 Suomussalmi RN - FCI 1/8 & osa 5 & osa 6

Muita näyttelyitä

Kainuussa

Näyttelyn paras - Anne-Chaterine Edoff

 

1. shetlanninlammaskoira Minitiimin Quest For Glory om. Miina Lukkari, Kajaani

2. suomenajokoira Tuomaalan Ville om. Hannu Kolehmainen, Kuhmo

3. karjalankarhukoira Jämäkän Taiga  om. Virve Raappana, Kempele

 

Ryhmä 1/8 - Tuula Savolainen

 

1. shetlanninlammaskoira Minitiimin Quest For Glory om. Miina Lukkari, Kajaani

2. espanjanvesikoira Masalindan Eemil om. Päivi Fonselius, Kajaani

3. australianpaimenkoira Vauhtitassun Pajunkissa om. Mari Pesonen, Kuusamo

4. walesinspringerspanieli Rocbee Sunny Day At Shell  om. Noora Vainikainen, Siilinjärvi

 

Muut rotunsa parhaat ryhmästä 1/8

  • amerikancockerspanieli Amelia  om. Saija Ruotanen, Kajaani
  • australiankarjakoira Iznogood Pop Da Taliho om. Anu Mustonen, Raiskio
  • barbet Ulpukan Jenita  om. Marja & Juha Ylilehto, Kempele
  • belgianpaimenkoira groenendael Qojotes And Kisses Of Fire   om. Tolonen Elisa , Sotkamo
  • bordercollie Amazeme English Meadows om. Sanna Pietikäinen, Siilinjärvi
  • cockerspanieli Allway's Elbert  om. Leena Haverinen, Kuhmo
  • englanninspringerspanieli Kahdensiskon Grace Of Glory  om. Teija Viljanmaa, Kontiomäki
  • fieldspanieli Asvina Keen To Flash  om. Petri Niskanen, Kajaani
  • hollanninpaimenkoira karkeakarvainen Lahja V.D Zilverstroom om. Mira Salminen, Jormua
  • kiharakarvainen noutaja Vimpulan Theodulos  om. Arvo Rytkönen, Iisalmi
  • kultainennoutaja Landking Touch Me  om. Anu Kilponen, Kuhmo
  • labradorinnoutaja Mouldhill's Miss Lemon om. Heidi Kärkkäinen, Viekijärvi
  • lagotto romagnolo Hopeanuolen Muppet Puppet  om. Hannele Törmänen, Revonlahti
  • novascotiannoutaja Hillitön Piisamirotta om. Heidi Suihko, Utajärvi
  • pitkäkarvainen collie Black Mimi's Star Crystal  om. Minna Suuriniemi, Kajaani
  • polski owczarek nizinny Flinkbein Quelle Joie om. Mirkka Eskelinen, Suomussalmi
  • portugalinvesikoira Aquastar's Nikke Sweet And Amazing  om. Mia Kontkanen, Kulloonkylä
  • pumi Mariell De Marque Lothus Av Fylgia om. Eila Metsävainio, Maula
  • schapendoes Scabbers Ambrosia  om. Katja Keränen & Sanna Polvinen, Kylmälänkylä
  • schipperke Valkohampaan Luigi om. Eeva Hyvärinen, Suonenjoki
  • sileäkarvainen collie Windswept Height's Imperium Strikes Back  om. Vilma Hongisto, Nivala
  • sileäkarvainen noutaja Heilurihännän Wise Tiger  om. Marja Viippola, Oulunsalo
  • valkoinenpaimenkoira Amazing White Ellustar Andromeda  om. Eila Oinonen, Lieksa
  • welsh corgi cardigan Geestland's Passion For Pixies  om. Riitta Kaartinen, Nurmes
  • welsh corgi pembroke Sacaron Virtual Matador om. Sari Kärki, Kuopio

 

 

Ryhmä osa 5 - Katja Partanen

 

1. karjalankarhukoira Jämäkän Taiga  om. Virve Raappana, Kempele

2. suomenlapinkoira Viksalan Duhkoraddi  om. Christina Klawer-Kauranen, Porvoo

3. lapinporokoira Suopunkitytön Pororinssessa  om. Kemppainen Milla-Maija, Oulu

4. pohjanpystykorva Piilokorven Hiillos  om. Keränen Seppo & Sanna, Kajaani

 

Muut rotunsa parhaat ryhmästä osa 5:

  • harmaa norjanhirvikoira Pekko  om. Väinö Suutari, Ristijärvi
  • jämtlanninpystykorva Tuike Salon Figo  om. Tuomo Huttu, Suomussalmi
  • suomenpystykorva Rieskamaan Kössi  om. Tapani Piirainen, Kuhmo

 

 

Ryhmä osa 6 - Juha Lehtinen

1. suomenajokoira Tuomaalan Ville om. Hannu Kolehmainen, Kuhmo

2. venäjänajokoira Marein Darya  om. Päivi Hyttinen, Hyrynsalmi

3. karkeakarvainen italianajokoira Vigoroso Lucas  om. Laura Pääkkönen, Kajaani

 

Muut rotunsa parhaat ryhmästä osa 6:

  • amerikankettukoira Vihtahovin Jalmari  om. Huusko Juha, Suomussalmi Kk

 

 

Paras veteraani - Anne-Chaterine Edoff

 

1. shetlanninlammaskoira Minitiimin Quest For Glory om. Miina Lukkari, Kajaani

2. walesinspringerspanieli Rocbee Sunny Day At Shell  om. Noora Vainikainen, Siilinjärvi

3. welsh corgi pembroke Sacaron Tjarda  om. Sari Kärki, Kuopio

4. suomenlapinkoira Petäjämaan Viksu om. Pirjo Kivijärvi & Jani Moilanen, Suomussalmi

 

Muut rotunsa parhaat veteraanit:

  • welsh corgi cardigan Honeysilk Oanna  om. Tytti Salonpää, Iisalmi
  • pitkäkarvainen collie Black Classiel's Capella  om. Tuija Kaipainen, Kajaani
  • australiankarjakoira Iznogood Pop Da Taliho om. Anu Mustonen, Raiskio
  • australianpaimenkoira Vauhtitassun Kullero  om. Mari Pesonen, Kuusamo
  • lapinporokoira Chevrott's Kutukutu om. Sanna Valtanen, Utajärvi
  • jämtlanninpystykorva Rukkipuron Rolle om. Kela Nana, Suomussalmi
  • englanninspringerspanieli Peurakankaan Mörkö  om. Huotari Anne, Kuhmo
  • espanjanvesikoira Sano Bolero Rocio De Agua om. Leena Pääkkönen, Lieksa
  • labradorinnoutaja Evening's Mi Six  om. Sari Laakkonen, Rovaniemi

 

 

Paras kasvattajaryhmä - Anne-Chaterine Edoff

1. welsh corgi pembroke Sacaron  om. Sari Kärki, Kuopio

2. lapinporokoira Suopunkitytön om. Seija & Maiju Ollila, Värriö

 

Muut rotunsa parhaat kasvattajaryhmät

  • englanninspringerspanieli Peurakankaan om. Mari Komulainen, Kuhmo
  • walesinspringerspanieli Rocbee  om. Sari Lukkari, Kankari

 

Ilmoittautuminen

Tuomarit

Näyttelypaikka

Aikataulut

Tulokset