19.8.2017 Ristijärvi RN - FCI 5 & 3/6

Muita näyttelyitä

Kainuussa

Näyttelyn paras - tuomari Kirsi Honkanen

  1. suomenajokoira Alapörkän Gara om. Ari & Jari Tahvanainen, Ilomantsi
  2. samojedinkoira Smiling Snowball Voice Of Figaro om. Riitta Tuomaala, Raahe

 

Ryhmä 3/6 - tuomari Marjo Nygård

  1. suomenajokoira Alapörkän Gara om. Ari & Jari Tahvanainen, Ilomantsi
  2. silkkiterrieri Sweetsilky Stand By Me om. Tarja Väyrynen, Eveliina Lassila, Miika Kivirinta, Kempele
  3. karkeakarvainen italianajokoira Melanitta Verde Promessa om. Satu Tikkanen, Kajaani
  4. brasilianterrieri Wildrunners Catch The Game om. Pirjo Ylösmäki, Vaajakoski

 

Muut ryhmän 3 rotunsa parhaat:

  • australianterrieri Sinisen Helmen Suspicious Mind om. Kati Moilanen, Jännevirta, Siilinjärvi
  • cairnterrieri Lachleen Next Charmer om. Lokka Päivi, Kuohu
  • glen of imaalinterrieri Rosears My Dear Watson om. Hanna Hyyryläinen, Kuluntalahti
  • jackrussellinterrieri Suakkunan Pizar Pelagia om. Satu Kovanen & Tatu Kovanen, Joensuu
  • karkeakarvainen kettuterrieri Brocolitia Double Impact om. Paula Hytönen, Toivakka
  • parsonrussellinterrieri Meu Amor's Shanghai Lights om. Katriina Huumonen & Marja-Leena Määttä, Riistavesi/Kuusamo
  • skotlanninterrieri Bandstones Hum Hallelujah om. Tuuli Romppainen, Kajaani
  • skyenterrieri Finnsky Jewel om. Marita Utter & Kalevi Mikkola, Nedervetil
  • staffordshirenbullterrieri Double Star's Valar Morghulis om. Virve Sipola & Raino Pitkänen, Tupos
  • valkoinen länsiylämaanterrieri White Twinkles Hello Handsome  om. Anne Mäki-Rautila, Oulu
  • vehnäterrieri Venita's Kate To Vj om. Kurth & Irmeli Silorinne, Vedenoja

 

Muut ryhmän 6 rotunsa parhaat:

  • amerikankettukoira Kettumiehen Maxim om. Marko Immonen, Sotkamo
  • beagle Ami Shegoday Rainbow Smile om. Marika & Paavo Sutinen, Puolanka
  • dreeveri Fu Blu Unique om. Mika Nuulamo/Krista Elfving, Kajaani
  • grand basset griffon vendeen Minskuhoff's Lots Of Love om. Pirjo Spaak, Joensuu
  • petit basset griffon vendeen Ismans Alfred om. Martti Tuikka, Sotkamo
  • venäjänajokoira Marein Darya om. Päivi Hyttinen, Hyrynsalmi

 

Ryhmä 5 - tuomari Hilkka Salohalla

  1. samojedinkoira Smiling Snowball Voice Of Figaro om. Riitta Tuomaala, Raahe
  2. basenji Hi-Lite Bulldobas Wow Factor om. Mervi Vesala, Ii
  3. suomenpystykorva Ukko-Viken Nella om. Kai Heikkinen, Hyrynsalmi
  4. kleinspitz muut värit Pienenpolun Arctic Princess om. Riikka Lehtosalo, Tyrnävä

 

Muut ryhmän 5 rotunsa parhaat:

  • akita Vuorenvarman Raitapaitarosvo om. Sanna Valtala, Kontiomäki
  • amerikanakita Inuline Bad Moon Rising om. Mervi Vesala, Ii
  • chow chow Ulpukan Aslak om. Pirkko Pesu, Oulu
  • cirneco dell'etna Flightmaster Misty Queen om. Tiia Tikkanen & Annikki Peltola, Muhos
  • faaraokoira Northgate's Read All About It om. Reetta Piipponen, Joensuu
  • harmaa norjanhirvikoira Pihlajarinteen Roki om. Teijo Illikainen, Kuusamo
  • itäsiperianlaika Koillistuulen Noomi om. Henri Märsynaho, Taivalkoski
  • jämtlanninpystykorva Siltasaaren Mosse om. Tatu Tervo, Kajaani
  • karjalankarhukoira Tuuttikorven Hilma om. Pasi Holappa, Paltamo
  • keeshond Bolo Demell Caramel om. Sanna Kemppainen & Sari Heikkinen, Kajaani
  • kleinspitz musta & ruskea Snowrock's Bodyguard om. Jenni Komulainen, Sotkamo
  • lapinporokoira Bilke om. Minna Mäntyranta-Mustonen, Ruuhivaara
  • länsigöötanmaanpystykorva Jaxonville Maija Poppanen om. Tuija Liukkonen, Oulu
  • meksikonkarvatonkoira keskikokoinen Quartz-Amor's Xo Aixa-Pujarroja om. Reijo Kentta, Kajaani
  • mittelspitz musta & ruskea Blackbagheera's He Is My Everything om. Luiro-Juntunen Tanja, Paltamo
  • pohjanpystykorva Joutsenvaaran Luukas om. Päivi Kamaja, Pihtipudas
  • pomeranian Baby-Doll's With The Hat om. Ritva & Riitta Tuomaala, Raahe
  • shiba Mirai No Sorairo om. Sara Tikkanen, Kajaani
  • siperianhusky Icesmile's Unnuk om. Jussi Pietikäinen & kasvattajat, Ristijärvi
  • suomenlapinkoira Lecibsin Udex om. Jukka Kuusisto, Hämeenkyrö
  • valkoinen ruotsinhirvikoira Riistamäen Hansu om. Elfving Tuula, Kajaani
  • venäläis-eurooppalainen laika Granitsan Tekuschaja om. Rautiainen Terhi, Paltamo

 

Paras veteraani - tuomari Sakari Poti

  1. suomenajokoira Kahvanahon Karisma om. Reetta Piirainen & Marko Korhonen, Sotkamo
  2. mittelspitz musta & ruskea Ticapon Ultima Fighter om. Sari Holopainen, Hiltulanlahti
  3. vehnäterrieri Wheatstone Presley om. Maija Myllyniemi, Tervajoki
  4. suomenlapinkoira Lecibsin Suventaika om. Anu Tirroniemi, Tornio

 

Muut rotunsa parhaat veteraanit:

  • beagle Harringan Santa Maria om. Harri Keränen, Kajaani
  • cairnterrieri Taikatuiskun Aurinkoinen Amelie om. Reeta-Maria & Anni Partanen, Helsinki
  • harmaa norjanhirvikoira Kassunkurun Lordi om. Elfving Brita & Mikaela, Kajaani
  • jackrussellinterrieri Riikolan Illusia om. Kovanen Satu, Joensuu
  • karjalankarhukoira Erätytön Mosku om. Partanen Seppo& Katja, Lapinlahti
  • karkeakarvainen kettuterrieri Brocolitia Double Impact om. Paula Hytönen, Toivakka
  • kleinspitz muut värit Pienenpolun Arctic Princess om. Riikka Lehtosalo, Tyrnävä
  • länsigöötanmaanpystykorva Jaxonville Maija Poppanen om. Tuija Liukkonen, Oulu
  • parsonrussellinterrieri Smells Like Strong Gunnar om. Hanne Seppänen & Rauno Seppänen, Puolanka
  • pohjanpystykorva Joutsenvaaran Luukas om. Päivi Kamaja, Pihtipudas
  • pomeranian Tirhan Gamma Ray om. Ritva Tuomaala, Raahe
  • siperianhusky Icesmile's Shaman om. Jussi Pietikäinen & Kasvattajat, Ristijävi
  • skyenterrieri Finnsky Jewel om. Marita Utter & Kalevi Mikkola, Nedervetil
  • staffordshirenbullterrieri Double Star's Jackpot De Dugar om. Virve Sipola, Tupos

 

Paras kasvattajaryhmä - tuomari Hannu Talvi

  1. suomenajokoira Cucculuuruu om. Reetta Piirainen, Sotkamo
  2. skyenterrieri Finnsky om. Thea Dahlbom & Carina Kitti, Helsinki
  3. mittelspitz musta & ruskea Blackbagheera's om. Luiro-Juntunen Tanja, Paltamo
  4. siperianhusky Icesmile's om. Maritsa Vesalainen & Mira Pietikäinen, Ristijärvi

 

Muut rotunsa parhaat kasvattajaryhmät:

  • alaskanmalamuutti Utamuutin om. Sari Kinnunen, Utajärvi
  • cairnterrieri After Button om. Tuula & Reeta-Maria Partanen, Nurmes
  • kleinspitz musta & ruskea Magical Rose’s om. Piia Partanen, Varpaisjärvi
  • staffordshirenbullterrieri Double Star's om. Virve Sipola & Paula Kauppinen-Suikki, Tupos
  • suomenlapinkoira Savumerkin om. Sanna Vettenranta, Lautiosaari