6.5.2017 Puolanka RN - FCI 4/6 & 5

Muita näyttelyitä

Kainuussa

Näyttelyn paras - Auli Haapiainen-Liikanen

 

1. alaskanmalamuutti Birchrock's Wood Spirit om. Silja Patala, Tyrnävä

2. beagle Vekara's Geisha om. Kyllikki Huusko, Sotkamo

 

 

Ryhmä 5 - Zidy Munsterhielm-Ehnberg

 

1. alaskanmalamuutti Birchrock's Wood Spirit om. Silja Patala, Tyrnävä

2. harmaa norjanhirvikoira Korvenkiertäjän Rolle om. Mika Tolonen, Ristijärvi

3. samojedinkoira Smiling Snowball Voice Of Figaro om. Riitta Tuomaala, Raahe

4. jämtlanninpystykorva Norrtrolls Ewe om. Markus Keränen, Puolanka

 

Muut rotunsa parhaat ryhmästä 5

  • akita Viribus Unitis Cheko Battoman om. Pasi Mällinen & Leea Honkanen, Kempele
  • chow chow Nellwood's Magic Madonna om. Pirkko Pesu, Oulu
  • cirneco dell'etna Vespinja's Maurizio om. Annikki Peltola, Alpua
  • eurasier Tuulisenrannan Usvaneito om. Eija Kinnunen, Raahe
  • itäsiperianlaika Vihakosken Uuno om. Janne Juntunen, Nurmes
  • japaninpystykorva Maahiskiven Usagi-Noosama om. Sari Nordlund, Jääli
  • karjalankarhukoira Tuuttikorven Hilma om. Pasi Holappa, Paltamo
  • lapinporokoira Pieksun Tulen Hehku om. Katja Jaakola, Rovaniemi
  • länsigöötanmaanpystykorva Wäliharjun Copper Chopper om. Noora Heikkinen, Sotkamo
  • länsisiperianlaika Mitra om. Sari Kettunen & Mikko Toiviainen, Simo
  • pohjanpystykorva Washaway Tulisuudelma om. Johannes Boberg & Annika Aavakare, Kajaani
  • saksanpystykorva keeshond Minejas Cool Chicco om. Leena Poussu, Kuusamo
  • saksanpystykorva kleinspitz musta ja ruskea Leinikan Äärimmäisen Suloinen om. Tarja Härmä, Puolanka
  • saksanpystykorva kleinspitz muut värit Snowrock's Cloudberry om. Anni Holappa, Rovaniemi
  • saksanpystykorva mittelspitz musta ja ruskea Hulmukan Laura om. Riikka Lehtosalo, Oulu
  • saksanpystykorva pomeranian Ewejoy Storming Snow om. Hakkarainen Elina, Helsinki
  • shiba Mirai No Sorairo om. Sara Tikkanen, Kajaani
  • siperianhusky Icesmile's Nilak om. Jussi Pietikäinen & kasvattajat, Ristijärvi
  • suomenlapinkoira Kontioharjun Juissi om. Mirka Huitsi, Pudasjärvi
  • suomenpystykorva Pettukangas Piitu om. Petri & Mari Lackman, Lieksa

 

Ryhmä 4/6 - Auli Haapiainen-Liikanen

 

1. beagle Vekara's Geisha om. Kyllikki Huusko, Sotkamo

2. lyhytkarvainen mäyräkoira Hauenkuonon Keep Wolf From Door om. Mari & Jani Anttila, Haapavesi

3. amerikankettukoira Kielo om. Marko Helenius, Suomussalmi

4. suomenajokoira Alapörkän Panu om. Pertti Pudas, Ii

 

Muut rotunsa parhaat ryhmästä 4/6:

  • bretagnenbassetti Cakom Ludvick om. Marjo & Tomi Höglund, Iisalmi
  • dalmatiankoira Araidan Sydänlupaus om. Anu Metsärinta, Rovaniemi
  • dreeveri Piipanlauman Pikku-Söpö om. Jukka Nevala & Tarja Karjalainen, Rantsila
  • grand basset griffon vendeen Minskuhoff's Grand Tiptop om. Anneli & Hannu Kortelainen, Uimaharju
  • karkeakarvainen istrianajokoira Lumitar om. Juha Huttunen, Kajaani
  • karkeakarvainen italianajokoira Melanitta Verde Promessa om. Satu Tikkanen, Kajaani
  • karkeakarvainen mäyräkoira Tappijalan Glitter om. Hilkka Suanto, Kuhmo
  • lyhytkarvainen kaniinimäyräkoira Freunds Adele om. Iiris Harju, Nurmijärvi
  • lyhytkarvainen kääpiömäyräkoira Aquacrest Kerstin Von Krakova om. Annika Nevala & Tarja Karjalainen, Rantsila
  • pitkäkarvainen mäyräkoira Salamantelin Lapin Lisä om. Petri Ruotsalainen, Siilinjärvi
  • venäjänajokoira Repopupun Kuurankukka om. Riina Luoma & Marko Ketoja, Pirttinen

 

Paras veteraani - Zidy Munsterhielm-Ehnberg

 

1. karkeakarvainen mäyräkoira Joenpenkan Ehtoisa-Emma om. Pauliina Pönkkä & Kari Uotila, Temmes

2. dalmatiankoira Little Village's Lady Lovelass om. Marketta & Jaakko Julkunen, Temmes

3. saksanpystykorva kleinspitz muut värit Pienenpolun Arctic Princess om. Riikka Lehtosalo, Oulu

4. samojedinkoira Hangenhelmen Aito Onni om. Ari Tolonen, Kempele

 

Muut rotunsa parhaat veteraanit:

  • harmaa norjanhirvikoira Rävas Jenna om. Juha Sirviö, Vuokatti
  • pitkäkarvainen mäyräkoira Sagotax Drömmare om. Ulla & Markku Henriksson, Oulu
  • siperianhusky Icesmile's Shaman om. Jussi Pietikäinen & kasvattajat, Ristijärvi
  • suomenlapinkoira Kivimarjan Suopunkityttö om. Maiju Ollila, Sodankylä
  • venäjänajokoira Bravon Peppi om. Arja Helena Nevalainen, Juuka

 

 

Paras kasvattajaryhmä - Harto Stockmari

 

1. saksanpystykorva mittelspitz musta ja ruskea Blackbagheera’s om. Luiro-Juntunen Tanja, Paltamo

2. siperianhusky Icesmile’s om. Maritsa Vesalainen & Mira Pietikäinen, Ristijärvi

3. lapinporokoira Suopunkitytön om. Seija Ollila, Värriö

 

Muut rotunsa parhaat kasvattajaryhmät

  • venäjänajokoira Bravon om. Raimo M. Viljanmaa, Kajaani