29.7.2017 Kajaani RN - FCI 1/7 & 5/10

30.7.2017 Kajaani RN - FCI 2/9 & 6/8

Muita näyttelyitä

Kainuussa

Lauantain kaikki tulokset (pdf-tiedosto)

Sunnuntain kaikki tulokset (pdf-tiedosto)

LAUANTAI 29.7.

 

Näyttelyn paras - Maija Mäkinen

  1. welsh corgi cardigan Canja’s Elda Eleonora om. Huusko-Pitkänen Minna & Pitkänen Timo, Kajaani
  2. whippet Zaraque’s Lionheart om. Skinnari Heikki & Kohtalo Anne, Rantsila

 

FCI 1/7 - Soile Bister

  1. welsh corgi cardigan Canja’s Elda Eleonora om. Huusko-Pitkänen Minna & Pitkänen Timo, Kajaani
  2. belgianpaimenkoira tervueren Figaron Scarlett om. Sirpa Partanen
  3. belgianpaimenkoira groenendael Marmara Unbelievable Rascal om. Pilvi Paavola-Pehkonen
  4. valkoinenpaimenkoira Amazing White Ellustar Canisminor om. Eila Oinonen, Lieksa

 

FCI 5/10 - Marie Butler

  1. whippet Zaraque’s Lionheart om. Skinnari Heikki & Kohtalo Anne, Rantsila
  2. karjalankarhukoira Rohmoivan Ava om. Maria Kärnä, Kuusamo
  3. samojedinkoira Snowmist Journey To Yesterday om. Anna Hyvärinen & Riitta Tuomaala, Oulu
  4. irlanninsusikoira Riverwolf Parta-Pete om. Elisa Rinne, Kylmälänkylä

 

Paras kasvattajaryhmä - Soile Bister

  1. samojedinkoira Snowmist om. Riitta Tuomaala, Raahe
  2. welsh corgi pembroke Sacaron om. Kärki Sari, Kuopio
  3. welsh corgi cardigan Ketränoron om. Miisa Piirainen, Sotkamo
  4. mittelspitz musta & ruskea Blackbagheera's om. Luiro-Juntunen Tanja, Paltamo

 

Paras veteraani - Soile Bister

  1. shetlanninlammaskoira Minitiimin Quest For Glory om. Miina Lukkari, Kajaani
  2. welsh corgi pembroke Suukkosuun Dream On om. Pinja Hiltunen, Kajaani
  3. alaskanmalamuutti Noatak's Icewind Kodiak Du Breeze om. Sari Kinnunen & Marjut Johansson, Utajärvi
  4. suomenlapinkoira Petäjämaan Viksu om. Pirjo Kivijärvi & Jani Moilanen, Suomussalmi

 

Junior Handler - Hanna-Riitta Heikkinen

10-13-vuotiaat

  1. Iida Kasala, Tornio & villakoira - Päivän paras
  2. Mimmu Juntunen, Jormua & bretoni
  3. Tinja Pehkonen, Saloinen & samojedi

14-17-vuotiaat

  1. Silja Korhonen, Lahti & havannankoira
  2. Krista Vilkuna, Oulu & italianvinttikoira
  3. Inka Kemppainen, Paltamo & mittelspitz
  4. Anni Korhonen, Korholanmäki & punainen irlanninsetteri
  5. Sanni Partanen, Sonkajärvi & kiharakarvainen noutaja

 

 

 

 

SUNNUNTAI 30.7.

 

Näyttelyn paras - Soile Bister

  1. papillon Sinceres Petit Poucet om. Aino Ollilainen, Kuhmo
  2. espanjanvesikoira Masalindan Eemil om. Päivi Fonselius, Kajaani

 

FCI 2/9 - Soile Bister

  1. papillon Sinceres Petit Poucet om. Aino Ollilainen, Kuhmo
  2. tanskandoggi ke-ti Blaaholms Rubin om. Minna & Topi Kunttu, Ristiina
  3. shih tzu Fly Fly Hanky Panky om. Mimmi Tumppila, Vantaa
  4. tiibetinspanieli Bellezza’s Koh-I-Noor om. Titta Rusanen, Kajaani

 

FCI 6/8 - Tiina Illukka

  1. espanjanvesikoira Masalindan Eemil om. Päivi Fonselius, Kajaani
  2. englanninspringerspanieli Glamorly Golden Memories om. Laura Lindholm & Antti Hokkanen, Oulu
  3. kultainennoutaja Goldfellow Mystique om. Jessica Vuorinen, Joensuu
  4. dalmatiankoira Botnicus Everything You Want om. Lina Nordmark, Kolskulle, Ruotsi

 

Paras veteraani - Maija Mäkinen

  1. tiibetinspanieli Bellezza’s Koh-I-Noor om. Titta Rusanen, Kajaani
  2. dalmatiankoira Botnicus Attraction om. Lina Nordmark, Koskullskulle, Ruotsi
  3. walesinspringerspanieli Rocbee Sunny Day At Shell om. Noora Vainikainen, Siilinjärvi
  4. bichon frise Besserwisser Alexandra om. Helena Torssonen, 93600 Kuusamo

 

Paras kasvattajaryhmä - Maija Mäkinen

  1. walesinspringerspanieli Rocbee om. Sari Lukkari, Kankari
  2. tanskandoggi sininen Doggimainen om. Johanna Manninen, Nurmo
  3. bichon frise Besserwisser om. Mari Hautajärvi, Hirvas
  4. kooikerhondje Cavalriina's om. Tiina Rajala-Huusko, Jormua

 

 

Junior Handler - Marianne Kundert

14-17-vuotiaat

  1. Krista Vilkuna, Oulu & italianvinttikoira - Päivän paras
  2. Silja Korhonen, Lahti
  3. Mimosa Kokko, Oulu
  4. Henna Huusko, Jormua
  5. Inka Kemppainen, Paltamo

 

 

Ilmoittautuminen

Tuomarit

Näyttelypaikka

Aikataulut

Tulokset