7.4.2018 Kajaani RN - FCI 2/10 & 4/6

8.4.2018 Kajaani RN - FCI 3/9 & 7/8

"Hau Hau Kajaani 2018"

Muita näyttelyitä

Kainuussa

Lauantain kaikki tulokset (pdf-tiedosto, aukeaa uuteen ikkunaan)

 

RYHMÄKILPAILUJEN TULOKSET, LAUANTAI

Näyttelyn paras - tuomari Markku Kipinä

  1. venäjänvinttikoira Yegorov Morning Glory om. Seija & Jari Jari Piippo, Kokkola
  2. lyhytkarvainen mäyräkoira Tiruima The Viva Las' Vegas om. Katri Pyyhtiä, Iisalmi

 

Ryhmä 4/6 - tuomari Harri Lehkonen

  1. lyhytkarvainen mäyräkoira Tiruima The Viva Las' Vegas om. Katri Pyyhtiä, Iisalmi
  2. suomenajokoira Jahtiparin Töhö om. Emma & Jouni & Reijo Remes, Sotkamo
  3. pitkäkarvainen kääpiömäyräkoira Zingarese Bandora om. Karoliina Ihalainen, Joensuu
  4. beagle Punapihlajan Into om. Jenni Kouvala, Haukipudas

 

Ryhmä 2/10 - tuomari Paula Heikkinen-Lehkonen

  1. venäjänvinttikoira Yegorov Morning Glory om. Seija & Jari Jari Piippo, Kokkola
  2. kääpiöpinseri Semper Ante Vanilla Ice om. Nina Kallio, Jääli
  3. kääpiösnautseri pippuri & suola Nouzer's X-Factor om. Oikarinen Anne & Sanni & Nousiainen Leena, Kajaani
  4. tanskandoggi ke-ti Euro Power Glitter om. Milla Kaikkonen, Kiuruvesi

 

Paras veteraani - tuomari Paula Heikkinen-Lehkonen

  1. rottweiler Vento om. Maarit Juutilainen & Juha Pikkarainen, Leppävirta
  2. lyhytkarvainen mäyräkoira Wonder Yap's Dana om. Sanna & Hanna-Kaisa Marjala, Raahe
  3. irlanninsusikoira Riverwolf Chiquitita om. Johanna Kaikko, Ylämylly
  4. newfoundlandinkoira Diipadaapa Clearly Star om. Tanja Heikkinen, Siilinjärvi

 

Paras kasvattajaryhmä - tuomari Marjo Nygård

  1. irlanninsusikoira Riverwolf om. Riitta Lehto-Nevala, Mankila
  2. beagle Karkkarinnan om. Taina Rissanen & Jari Ruotsalainen, Lapinlahti
  3. tanskandoggi ke-ti Chic Carelia’s om. Anne Rautiainen-Holm, Kiiminki
  4. kääpiösnautseri musta-hopea Juliuksen om. Oikarinen Anne & Sanni, Kajaani

 

Sunnuntain kaikki tulokset (pdf-tiedosto, aukeaa uuteen ikkunaan)

 

RYHMÄKILPAILUJEN TULOKSET, SUNNUNTAI

Näyttelyn paras - tuomari Paula Heikkinen-Lehkonen

  1. espanjanvesikoira Fairray Art By Zorrazo om. Erika Rutherford, Helsinki
  2. japanese chin Hiluttimen Ace Of Diamonds om. Miia Musikka, Kuhmo

 

Ryhmä 3/9 - tuomari Kaisa Metteri-Gold

  1. japanese chin Hiluttimen Ace Of Diamonds om. Miia Musikka, Kuhmo
  2. vehnäterrieri Veinriver's Naranja om. Kaarina Konttinen, Oravikoski
  3. kiinanharjakoira Very Special Princes De La Roses om. Hurri Satu, Kajaani
  4. cairnterrieri After Button Juggler  om. Tiina Leinonen, Salmijärvi

 

Ryhmä 7/8 - tuomari Paula Heikkinen-Lehkonen

  1. espanjanvesikoira Fairray Art By Zorrazo om. Erika Rutherford, Helsinki
  2. amerikancockerspanieli Troupers Kiss Me Cool om. Noora Kela & Annica Klingvall, Kajaani
  3. karkeakarvainen saksanseisoja Usvasuon Ylppö om. Jouni Tirronen, Siilinjärvi
  4. walesinspringerspanieli Rocbee Oops om. Mari Partanen, Oulu

 

Paras veteraani - tuomari Harri Lehkonen

  1. bichon frise Jitterbop Devil Is Aloser om. Henri Ahvenlampi, Jääli
  2. punainen irlanninsetteri Original Kiss N Run om. Miitta Murtoperä, Varkaus
  3. kiharakarvainen noutaja Juhellus Mr Paul Hewson om. Tuula Pernu, Jääli
  4. englanninspringerspanieli Baskethill's Jubilee Blossom om. Jaana & Timo Heiskari, Muhos

 

Paras kasvattajaryhmä - tuomari Markku Kipinä

  1. englanninspringerspanieli Peurakankaan om. Komulainen Mari, Kuhmo
  2. kultainennoutaja Thanks Again om. Birgitta Immonen, Oulu
  3. skotlanninterrieri Bandstones om. Manninen Katja, Oulunsalo
  4. phalene Chaplin Line's om. Kaisa & Leena Kangas, Oulunsalo

 

Ilmoittautuminen

Tuomarit

Näyttelypaikka

Aikataulut

Tulokset