Siirry sisältöön

Suomussalmen ryhmänäyttelyt 2022

4.6. FCI 1/3 & 6/8, myös pennut

5.6. FCI 2/7 & 5/10, myös pennut

Näyttelypaikka

Ruukinkankaan urheilukenttä
Urheilukatu 3
89600 Suomussalmi

Näyttelyn järjestäjät

Suomussalmen Ajokoirakerho, Kuurtolan Metsästysseura & Näätälän Erä

Tiedustelut

kainuu.show@gmail.com
tai puhelimitse iltaisin 044 5079 162 Eija Makkonen

Ilmoittautuminen

Näyttelyyn voi ilmoittautua joko postitse tai netissä.

Ilmoittaessaan koiransa näyttelyyn näytteilleasettaja sitoutuu noudattamaan Suomen Kennelliiton voimassa olevia näyttelysääntöjä ja niitä täydentäviä ohjeita sekä rokotusmääräyksiä.

Ilmoittautuminen netissä

16.5. mennessä alla olevista linkeistä

Online -ilmoittautuminen maksetaan ilmoittautumisen yhteydessä verkkopankissa. Ilmoittautumisesta tulee aina vahvistus sähköpostiisi. Joe et saa vahvistusta noin tunnin sisällä OTA YHTEYTTÄ sähköpostiosoitteeseen kainuu.show@gmail.com. Vain vahvistusviestin saaneet netti-ilmoittautumiset voidaan hyväksyä näyttelyyn.
Tarkista ilmoittautumisesta koirasi tiedot ja kilpailuluokka.

Ilmoittautuminen postitse

Postitse ilmoittaudutaan Kennelliiton ilmoittautumislomakkeella
ja mukaan liitetään kopio maksukuitista. Lähetä lomake kuitteineen osoitteeseen

Suomussalmi RN 2022

Eija Makkonen
Vuoreslahdentie 417
87800 Kajaani

Ilmoittautumismaksut

Ilmoittautumismaksu 11.5. mennessä

ensimmäinen koira 37 €
saman om. 2. jne koira 32 €
pennut ja veteraanit  30 €
yli 10-vuotiaat veteraanit 5 €

Ilmoittautumismaksu 12.5. - 16.5. välisenä aikana

kaikki luokat 50 € / koira
(vain netti-ilmoittautuminen)

Postitse lähetettävien ilmoittautumisten maksu maksetaan tilille
FI44 5442 0920 0377 15 / Suomussalmen Ajokoirakerho

Tuomarit, lauantai

varalla kaikille roduille Harry Tast

Ryhmä 1


ardennienkarjakoira, australian töpöhäntäinen karjakoira, australiankarjakoira, bergamonpaimenkoira, ceskoslovensky vlciak, etelävenäjänkoira, itäeuroopanpaimenkoira, karpaattienkoira, katalonianpaimenkoira, komondor, kroatianpaimenkoira, mallorcanpaimenkoira, maremmano-abruzzese, medimurjenkoira, picardienpaimenkoira, pieniamerikanpaimenkoira, romanianpaimenkoira, saarlooswolfhond, schapendoes, serra de airesinpaimenkoira, slovakiancuvac, tsekinpaimenkoira, valkoinenpaimenkoira Jari Laakso


australiankelpie, bordercollie, lancashirenkarjakoira, partacollie, welsh corgit Mari Lackman


muut ryhmän 1 rodut Marianne Holm Larnemaa


Ryhmä 3


amerikankarvatonterrieri, amerikankääpiökettuterrieri, amerikanrottaterrieri, amerikanstaffordshirenterrieri, andalusianrottakoira, biewerterrieri, bullterrieri, englanninkääpiöterrieri, kääpiöbullterrieri, lakelandinterrieri, staffordshirenbullterrieri, tenterfieldinterrieri Jari Laakso


muut ryhmän 3 rodut Marjo Nygård


Ryhmä 6

alppienajokoira, beagle, griffon nivernais, petit basset griffon vendéen, rhodesiankoira, venäjänajokoira Tapani Pukkila

muut ryhmän 6 rodut Teija Urpelainen

Ryhmä 8


chesapeakelahdennoutaja, englanninspringerspanieli, espanjanvesikoira, fieldspanieli, kiharakarvainen noutaja, kooikerhondje, kultainennoutaja, labradorinnoutaja, novascotiannoutaja, portugalinvesikoira, sileäkarvainen noutaja Jouko Leiviskä


muut ryhmän 8 rodut Harry Tast


Ryhmäkilpailut, lauantai


FCI 1/3 Marianne Holm Larnemaa
FCI 6/8 Jouko Leiviskä
paras juniori, paras veteraani, paras kasvattajaryhmä Marjo Nygård
Best in Show Marianne Holm Larnemaa

Tuomarit, sunnuntai

varalla kaikille roduille Harry Tast

Ryhmä 2

appenzellinpaimenkoira, bernhardinkoirat, berninpaimenkoira, bullmastiffi, entlebuchinpaimenkoira, isosveitsinpaimenkoira, kääpiöpinseri, leonberginkoira, pinseri, rottweiler, tanskandoggit Jari Laakso

kääpiösnautserit Marjo Nygård

muut ryhmän 2 rodut Marianne Holm Larnemaa

Ryhmä 5

hälleforsinkoira, musta norjanhirvikoira, samojedinkoira, valkoinen ruotsinhirvikoira Jari Laakso

basenji, chow chow, eurasier, pohjanpystykorva, ruotsinlapinkoira, grosspitzit, keeshond, kleinspitzit, mittelspitzit, pomeranian, suomenlapinkoira, suomenpystykorva Mari Lackman

harmaa norjanhirvikoira, itäsiperianlaika, jämtlanninpystykorva, karjalankarhukoira, lapinporokoira, länsisiperianlaika, siperianhusky, venäläis-eurooppalainen laika Tapani Pukkila

faaraokoira, portugalinpodengot, shiba Teija Urpelainen

muut ryhmän 5 rodut Marianne Holm Larnemaa

Ryhmä 7

bretoni, englanninsetteri, gordoninsetteri, isomünsterinseisoja, italianseisoja, pienimünsterinseisoja, punainen irlanninsetteri, punavalkoinen irlanninsetteri, spinone, stabijhoun Virpi Sarparanta

muut ryhmän 7 rodut Marjo Nygård

Ryhmä 10

kaikki rodut Teija Urpelainen

Ryhmäkilpailut, sunnuntai

FCI 2/7 Marjo Nygård
FCI 5/10 Marianne Holm Larnemaa
paras juniori, paras veteraani, paras kasvattajaryhmä Teija Urpelainen
Best in Show Marianne Holm Larnemaa

päivitys 21.4. klo 15:15 - punaisella merkityt tuomarimuutokset, Harry Tast