Siirry sisältöön

Elo-Kajaani 2021 ryhmänäyttelyt

31.7.2021 FCI 1/3 & 5/10, myös pennut

1.8.2021 FCI 2/9 & 6/8, myös pennut

Näyttelypaikka:
Vimpelinlaakson urheilukeskus, Kuntokatu 13, 87100 Kajaani

Tervetuloa näyttelyyn elokuun vaihteen Kajaaniin!

Ilmoittautuminen

Näyttelyyn voi ilmoittautua joko postitse tai internetissä.
Ilmoittaessaan koiransa näyttelyn näytteilleasettaja sitoutuu noudattamaan Suomen Kennelliiton voimassa olevia näyttelysääntöjä ja niitä täydentäviä ohjeita sekä rokotusmääräyksiä. Säännöt löytyvät Kennelliiton kotisivuilta.

Ilmoittautuminen internetissä
12.7.2021 mennessä
www.showlink.fi -> ILMOITTAUDU NÄYTTELYYN

Online-ilmoittautuminen maksetaan ilmoittautumisen yhteydessä nettipankissa. Ilmoittautumisesta tulee aina vahvistus sähköpostiisi. Jos et saa vahvistusta noin tunnin sisällä OTA YHTEYTTÄ sähköpostiosoitteseen kainuu.show@gmail.com. Vain vahvistusviestin saaneet netti-ilmoittautumiset voidaan hyväksyä näyttelyyn.
Tarkasta ilmoittautumisesta koirasi tiedot ja kilpailuluokka.

Ilmoittautuminen postitse 
7.7.2021 mennessä

Postitse ilmoittaudutaan Kennelliiton lomakkeella, ja mukaan liitetään kopio maksukuitista. Lähetä lomake kuitteineen osoitteeseen
Elo-Kajaani 2021
Eija Makkonen
Vuoreslahdentie 417
87800 Kajaani

Ilmoittautumismaksut

Ilmoittautumismaksu 35 € / ensimmäinen koira,
saman omistajan 2. jne koira 32 €
pennut ja vet 30 €
yli 10-vuotiaat veteraanit veteraaniluokkaan 5 €

Junior Handler 10 €

Postitse lähetettävien ilmoittautumisten maksu maksetaan tilille
FI23 4600 0011 1325 09 / Kainuun Haukkuvat Lintukoirat

HUOM. Mikäli näyttely joudutaan perumaan, palautetaan ilmoittautumismaksu vähennettynä 5 euron käsittelymaksulla / maksunpalautus.

Tuomarit

Lauantai 31.7.

Varalla kaikille roduille Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

Ryhmä 1

ardennienkarjakoira, australiankarjakoira, australiankelpie, australianpaimenkoira, bordercollie, bouvier, lancashirenkarjakoira, partacollie, picardienpaimenkoira, saksanpaimenkoirat, vanhaenglanninlammaskoira Jaana Hartus
australian töpöhäntäinen karjakoira, belgianpaimenkoirat, bergamonpaimenkoira, ceskoslovensky vlcak, etelävenäjänkoira, hollanninpaimenkoirat, itäeuroopanpaimenkoira, karpaattienkoira, katalonianpaimenkoira, komondor, kroatianpaimenkoira, kuvasz, lyhytkarvainen pyreneittenpaimenkoira, mallorcanpaimenkoira, maremmano-abruzzese, medimurjenkoira, mudi, owczarek podhalanski, pieniamerikanpaimenkoira, pitkäkarvainen collie, romanianpaimenkoira, saarloos wolfhond, sileäkarvainen collie, slovakiancuvac, tsekinpaimenkoira, valkoinenpaimenkoira Olli Kokkonen
serra de airesinpaimenkoira, shetlanninlammaskoira, welsh corgit Pinja Hiltunen muut Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

Ryhmä 3

airedalenterrieri Jaana Hartus
amerikankarvatonterrieri, amerikankääpiökettuterrieri, amerikanrottaterrieri, amerikanstaffordshirenterrieri, andalusianrottakoira, bedlingtoninterrieri, biewerterrieri, brasilianterrieri, bullterrieri, englanninkääpiöterrieri, irlanninterrieri, karkeakarvainen kettuterrieri, kääpiöbullterrieri, lakelandinterrieri, manchesterinterrieri, sileäkarvainen kettuterrieri, silkkiterrieri, staffordshirenbullterrieri, tenterfieldinterrieri, valkoinen länsiylämaanterrieri, yorkshirenterrieri Marjo Nygård
australianterrieri, borderterrieri, ceskyterrieri, dandiedinmontinterrieri, glen of imaalinterrieri, jackrussellinterrieri, japaninterrieri, norfolkinterrieri, norwichinterrieri, parsonrussellinterrieri, saksanmetsästysterrieri, sealyhaminterrieri, skotlanninterrieri, skyenterrieri, walesinterrieri Matti Luoso
muut Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

Ryhmä 5

itäsiperianlaika, jakutianlaika, länsigöötanmaanpystykorva, länsisiperianlaika, pohjanpystykorva, suomenpystykorva, venäläis-eurooppalainen laika Jaana Hartus
harmaa norjanhirvikoira, jämtlanninpystykorva Katja Korhonen
mittelspitzit, pomeranian Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
islanninlammaskoira, karjalankarhukoira, grosspitzit, keeshond, kleinspitzit, samojedinkoira Markku Mähönen
american eskimo dog, basenji, faaraokoira, portugalinpodengot, taiwaninkoira, volpino italiano Jarmo Vuorinen
muut Mari Pajaskoski

Ryhmä 10

kaikki rodut Jarmo Vuorinen

Junior Handler, Kainuun Kennelpiirin Piirinmestaruus Jenna Leino

Sunnuntai 1.8.

Ryhmä 2

bokseri, dogo argentino, englanninbulldoggi, kaukasiankoira, kääpiöpinseri, kääpiösnautserit, newfoundlandinkoira, shar pei, snautserit, tiibetinmastiffi, venäjänmustaterrieri Marjo Nygård
pyreneittenmastiffi Markku Mähönen
aidi, alentejonkoira, broholminkoira, bukovinankoira, bullmastiffi, cane corso, castro laboreironkoira, entlebuchinpaimenkoira, espanjanmastiffi, estrelanvuoristokoirat, fila brasileiro, hollanninrottakoira, hovawart, isosveitsinpaimenkoira, itävallanpinseri, kanariandoggi, kangalinkoira, karstinpaimenkoira, keskiaasiankoira, landseer, leonberginkoira, mallorcandoggi, mastiffi, napolinmastiffi, rottweiler, sao miguelinfila, sarplaninac, tanskalais-ruotsalainen pihakoira, tanskandoggit, tornjak, tosa, transmontano mastiff, uruguayncimarron Olli Kokkonen
muut Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

Ryhmä 6

dalmatiankoira, dreeveri, gascognenbassetti, grand basset griffon vendéen, griffon bleu de gascogne, petit basset griffon vendéen Jaana Hartus
basset hound, bretagnenbassetti, rhodesiankoira Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
muut Katja Korhonen

Ryhmä 8

chesapeakelahdennoutaja, kultainennoutaja Jaana Hartus
labradorinnoutaja Marja Kosonen, portugalinvesikoira Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
espanjanvesikoira, lagotto romagnolo Markku Mähönen
muut Matti Luoso

Ryhmä 9

bolognese, bostoninterrieri, chihuahuat, mopsi, ranskanbulldoggi, tiibetinspanieli, tiibetinterrieri Jarmo Hilpinen
bichon frisé, kiinanharjakoira, lhasa apso, markiesje, venäjäntoyt, villakoirat Jenna Leino
cavalier kingcharlesinspanieli, havannankoira, shih tzu Marja Kosonen
coton de tuléar, griffon belge, griffon bruxellois, japanese chin, kiinanpalatsikoira, kingcharlesinspanieli, löwchen, maltankoira, petit brabancon Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
kromfohrländer, papillon, phalène, prahanrottakoira, venäjänbolonka Markku Mähönen

Ryhmäkilpailut

Lauantai 31.7.

Junior Handler Jenna Leino

FCI 1/3 Jaana Hartus
FCI 5/10 Jarmo Vuorinen
Paras veteraani Matti Luoso
Paras kasvattajaryhmä Markku Mähönen
Best in Show Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

Sunnuntai 1.8.

FCI 2/9 Marjo Nygård
FCI 6/8 Katja Korhonen
Paras veteraani Matti Luoso
Paras kasvattajaryhmä Markku Mähönen
Best in Show Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

Tiedustelut

kainuu.show@gmail.com
tai puhelimitse iltaisin 044 5079 162 Eija Makkonen

Järjestävät seurat

Kainuun Hirvikoirayhdistys, Koutaniemen Metsästysseura, Kainuun Haukkuvat Lintukoirat & Kainuun Riistamiehet