5.5.2018 Kajaani RN - FCI 1/8 & 5

Muita näyttelyitä

Kainuussa

aikataulu

KEHÄ 1 Tuire Okkola (74)

valkoinenpaimenkoira

3

9:00

belgianpaimenk. groenendael

3


hollanninpaimenkoira karkeak.

4


tsekinpaimenkoira

3


beauceron

1


owczarek podhalanski

1


partacollie

2


pitkäkarvainen collie (p 1 u 2 n 8)

11


sileäkarvainen collie

7


bordercollie

3


australianpaimenkoira

2


australiankarjakoira

1


saksanpaimenkoira

7


pitkäkarv. saksanpaimenkoira

7

12:00

ceskoslovensky vlcak

2


mudi

1


schapendoes

3


polski owczarek nizinny

1


schipperke

2


* amerikancockerspanieli

4


* cockerspanieli

6


KEHÄ 2 Kati Kilpeläinen-Turunen (29)

suomenpystykorva (u 5 n 11)

16

9:00

pohjanpystykorva

7


hälleforsinkoira

2


* thai ridgeback

1


* meksikonkarvatonkoira pieni

2


* volpino italiano

1


Anita Al-Bachy (37)

shetlanninlammaskoira (p 3 u 7 n 7)

17

11:00

welsh corgi cardigan (u 9 n 8)

17


welsh corgi pembroke

2


pumi

1


KEHÄ 3 Tapio Kakko (78)

alaskanmalamuutti (p 1 u 3 n 7)

11

9:00

siperianhusky (p 1 u 9 n 12)

22


harmaa norjanhirvikoira (u 14 n 12)

26

11:00

itäsiperianlaika (u 4 n 6)

10


samojedinkoira

9


KEHÄ 4 Jetta Tschokkinen (85)

karjalankarhukoira (u 7 n 5)

12

9:00

akita

2


chow chow

5


japaninpystykorva

5


kleinspitz mu-ru

6


kleinspitz valkoinen

1


kleinspitz muut värit

4


pomeranian

9


portugalinpodengo pieni karkeakarv.

6


espanjanvesikoira

9

12:00

portugalinvesikoira

5


* englanninspringerspanieli (p 2 u 4 n 15)

21


KEHÄ 5 Markku Mähönen (86)

jämtlanninpystykorva (u 21 n 15)

36

9:00

keeshond

5


mittelspitz mu-ru

7


mittelspitz valkoinen

2


mittelspitz muut värit

8

12:00

sileäkarvainen noutaja

7


fieldspanieli

6


kooikerhondje

4


lagotto romagnolo (u 4 n 7)

11


KEHÄ 6 Reino Korpela (75)

labradorinnoutaja (p 3 u 18 n 21)

42

9:00

suomenlapinkoira (p 1 u 8 n 14)

23

11:30

* lapinporokoira

5


* islanninlammaskoira

2


* amerikanakita

1


* länsisiperianlaika

2


KEHÄ 7 Viveca Lahokoski (85)

kultainennoutaja (p 2 u 17 n 29)

48

9:00

kiharakarvainen noutaja

8

12:00

novascotiannoutaja (p 1 u 5 n 9)

15


walesinspringerspanieli (u 9 n 5)

14


Olemme joutuneet tekemään joitakin tuomarimuutoksia, merkitty aikatauluun tähdellä (*). Jos haluat tämän vuoksi peruuttaa osallistumisen, odota aikataulukirjettä ja toimi siinä olevien ohjeiden mukaan!

 

Aikataulukirjeet ovat lähteneet matkaan seuraavasti:

  • Postitetut perjantaina 27.4.
  • Sähköpostikirjeet lauantaina 28.4. Jos ei kuulu, tarkista ensiksi roskapostikansiosi!

 

Pääsymaksut:

Pääsylippu 3 € (alle 12 v. ilmaiseksi), luettelo 5 €.

Ilmoitetun koiran kanssa 1 hlö ilmaiseksi.

 

Ei pysäköintimaksua

HUOM: Näyttelypaikalla käy vain käteinen raha!

 

Ryhmäkilpailut alkavat n. klo 14:30

FCI 1/8 - Tuire Okkola

FCI 5 - Markku Mähönen

Paras veteraani - Jetta Tschokkinen

Paras kasvattajaryhmä - Jetta Tschokkinen

Näyttelyn paras - Tuire Okkola

Ilmoittautuminen

Tuomarit

Näyttelypaikka

Aikataulut

Tulokset