19.8.2017 Ristijärvi RN - FCI 5 & 3/6

Muita näyttelyitä

Kainuussa

Arvioidut aikataulut

 

Viime hetken tuomarimuutos: Jari Forsin arvosteltavaksi ilmoitetut rodut tulee arvostelemaan Hilkka Salohalla. Mikäli haluat peruuttaa koirasi tämän muutoksen takia (merkitty tähdellä *), ilmoita koiran rotu, numero sekä tiliyhteystietosi viimeistään la 19.8. klo 9 mennessä sähköpostitse kainuu.show@gmail.com tai näyttelyn toimistoon ennen rodun arvostelun alkua.

ristijärvi nettiaikis

KEHÄ 1



Marjo Nygård

98


dalmatiankoira

4

9:00

amerikanstaffordshirenterrieri

8


staffordshirenbullterrieri

9


bullterrieri

1


sileäkarvainen kettuterrieri

2


karkeakarvainen kettuterrieri

5


brasilianterrieri

1


glen of imaalinterrieri

1


valkoinen länsiylämaanterrieri

5


norwichinterrieri

1


norfolkinterrieri

1


silkkiterrieri

2


yorkshirenterrieri

1


skotlanninterrieri

4


australianterrieri

4


parsonrussellinterrieri

9

12:00

jackrussellinterrieri (u5 n8)

13


cairnterrieri (u8 n5)

13


skyenterrieri

9


vehnäterrieri

5


KEHÄ 2



Hilkka Salohalla

86


* jämtlanninpystykorva (u17 n22)

39

9:00

* itäsiperianlaika

6


* venäläis-eurooppalainen laika

1


* akita

4


spitzien mittaus


12:00

* keeshond

2


* mittelspitz musta & ruskea

9


* mittelspitz valkoinen

1


* mittelspitz muut värit

5


* kleinspitz musta & ruskea

7


* kleinspitz muut värit

5


* pomeranian

8


KEHÄ 3



Kirsi Honkanen

96


suomenlapinkoira (p1 u12 n22)

35

9:00

pohjanpystykorva (p2 u7 n5)

14


chow chow

8

12:00

siperianhusky (u6 n8)

14


alaskanmalamuutti

8


samojedinkoira

6


shiba

1


cirneco dell'etna

1


faaraokoira

3


japaninpystykorva

4


portugalinpodengo pieni sileäk.

1


basenji

1


KEHÄ 4



Hannu Talvi

74


suomenajokoira (u14 n21)

35

10:00

beagle (p1 u5 n8)

14

12:00

dreeveri

4


* harmaa norjanhirvikoira (p1 u10 n10)

21


KEHÄ 5



Sakari Poti

73


suomenpystykorva (u7 n7)

14

10:00

lapinporokoira

8


karjalankarhukoira (u17 n12)

29


amerikanakita

3

12:45

valkoinen ruotsinhirvikoira

1


meksikonkarvatonkoira keskikok.

1


länsigöötanmaanpystykorva

4


venäjänajokoira

3


amerikankettukoira

4


karkeakarvainen italianajokoira

4


grand basset griffon vendeen

1


petit basset griffon vendeen

1





Ryhmäkilpailut n. klo 15–15:30



Paras veteraani - Sakari Poti



Paras kasvattajaryhmä - Hannu Talvi



FCI 5 - Hilkka Salohalla



FCI 3/6 - Marjo Nygård



Näyttelyn paras - Kirsi Honkanen



Ilmoittautuminen

Tuomarit

Näyttelypaikka

Aikataulut

Tulokset